Problem cellulitu dotyka prawie 90% kobiet. Niewiele z nich, nawet tych chudych, wygrywa tę nierówną walkę. Dlaczego tak się dzieje i co robią nie tak?

Co to jest i skąd się bierze?
Cellulit to niełatwy przeciwnik. Jeśli masz zamiar z nim wygrać, po pierwsze powinnaś wnikliwie poznać swojego wroga – bez takiej informacji nie pokonasz go. Rozpocznijmy od tego, że cellulit tworzy się wtedy, gdy zostaje zaburzony metabolizm energetyczny, co może być efektem, ale nie musi, nadwagi. Z nią właśnie wielokrotnie kojarzony jest nasz „bohater”.

Możemy wyróżnić dwa rodzaje cellulitu:
– cellulit wodny – powstaje na skutek gromadzenia się wody i tłuszczu w tkankach. Wywołują go zwykle zmiany hormonalne, dlatego jest bardziej zauważalny przed miesiączką, w czasie i po ciąży. Ten cellulit może też być wynikiem siedzącego trybu życia, brania tabletek antykoncepcyjnych oraz kłopotów z krążeniem.
– cellulit tłuszczowy (lipidowy) – te nieładnie wyglądające grudki to nic innego jak nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa, będąca w nadmiarze. Najczęściej tworzy się na udach, biodrach, pośladkach oraz brzuchu. Powstaje na skutek niezrównoważonej diety i braku aktywności fizycznej.

Zobacz: tabletki na cellulit

Dlaczego tak ciężko się go pozbyć?
Największą pomyłką, jaki popełnia większa część kobiet w walce z cellulitem jest niewłaściwy wybór środków. Koncentrują się one głównie na pielęgnacji skóry od zewnątrz – wydają setki pieniędzy na kremy, balsamy i zabiegi pielęgnacyjne. Szkoda, że dużo z nich szybko przekonuje się, że stan ich skóry w ogóle nie polepsza się.

Co więc robią źle?
Po pierwsze, cellulit można zwalczyć tylko działając od środka, czyli tam, gdzie tkwi jego przyczyna. Przecież tworzy się on w wyniku procesów zachodzących w organizmie, a nie pod wpływem czynników zewnętrznych. Dlatego właśnie ani jedna kuracja robiona na powierzchni skóry nie przyniesie satysfakcjonujących efektów. Tylko właściwa dieta wraz z odpowiednio dobraną suplementacją jest w stanie usunąć niedoskonałości.

Jak usunąć cellulit?
jak zwalczyć cellulitJednym z regularnie doradzanych przez ekspertów, a także same użytkowniczki, produktów pomagających uporać się z cellulitem jest Get Slim Cellulite. Suplement ten rzeczywiście zawiera wszystko, co potrzebne, aby poprawić wygląd skóry. Znajdziemy tam naturalne ekstrakty i witaminy wspierające spalanie tkanki tłuszczowej i usprawniające metabolizm energetyczny, m.in. kapsaicynę, wyciąg z morszczynu, morwę białą, polifenole z pestek winogron, ekstrakt z kory sosny śródziemnomorskiej i witaminę C. Naturalnie aktywność fizyczna i zbilansowana dieta są zalecane, aby usprawnić proces eliminacji skórki pomarańczowej, ale trzeba pamiętać, że bez zaatakowania cellulitu od środka, skazujesz się na porażkę w tej walce.