Szybki marsz sposobem na cellulit

Szybki marsz w odpowiednim tempie przez minimum godzinny okres czasu to na pewno niezłe dodatkowe wyzwanie spalające kalorie. Nie potrzebujemy wydawać dodatkowych pieniędzy bo przecież świeże powietrze jest niezastąpione. Urozmaiceniem może być zmienność tras co jest dla naszego oka atrakcyjne co nie będzie powodować nudy i monotonii. Fajnym sposobem jest rozplanowanie naszego marszu gdzie będziemy mieli po drodze plac zabaw. Dlaczego? Dzieci się na nim bawią w dzień a dorośli mogą mieć dodatkowe możliwości ćwiczeniowe na wieczór.

Bardzo ważny jest tempo, które starajmy się utrzymać cały czas. Wybierając się na szybki marsz najbardziej odpowiednimi porami jest wczesny ranek bądź wieczór. Unikniemy w ten sposób dzieci bawiących się na placu zabaw co będzie skutkowało tym że mamy do swojego wykorzystania cały sprzęt znajdujący się na nim.

Takie ćwiczenia powinny trwać od 30 do 60 minut. Po 4 dniach możemy sobie zrobić jednodniową przerwę na odpoczynek mięśni. Do naszych ćwiczeń wykorzystujmy zjeżdżalnie do robienia brzuszków, ławkę do robienia pompek, drążek do podciągania czy rąby do przeskoków. Tak naprawdę wszystko się da wykorzystać do rozruszania naszego ciała.

Przespacerujmy się po okolicy naszego osiedla a na pewno znajdziemy odpowiednie miejsce do kreatywnych ćwiczeń. Powodzenia!