Pozbądź się cellulitu – zasady zdrowego odżywiania

Oto kilka pryncypiów zdrowego odżywiania:

Chcesz stracić na wadze? Dietetyk z Wrocławia pomoże Ci schudnąć

• Koniecznie musimy dbać o różnorodność spożywanych produktów.
  • Kiedy widzimy nadmiar kilogramów – walczmy z tym, strzeżmy się tego! Otyłość i nadwaga to wrogowie i nie zapominajmy o aktywności fizycznej.
  • Produkty zbożowe powinny śnić się nam po nocach. Są to najbardziej prozdrowotne produkty, które dostarczają nam bardzo dużo energii. Są jej głównym źródłem!
  • Pamiętajmy o nabiale. Codziennie starajmy się spożywać dwa razy dziennie produkty mleczne. Czy to będzie szklanka mleka czy jogurt naturalny, kefir, ser.
  • Pamiętajmy – ukochane mięso spożywajmy jednak w umiarkowanej ilości.
  • Warzywa i owoce – są to jedne z produktów, o których nie powinniśmy zapominać. Spożywajmy je codziennie i dostarczajmy naszemu organizmowi mnóstwo witamin.
  • Tłuszcze zwierzęce to takie produkty, które są niekorzystne dla naszego organizmu. Zawierają dużo cholesterolu, który szkodzi naszemu zdrowiu, lecz również izomery trans nienasyconych kwasów tłuszczowych.
  • Ograniczmy do minimum spożywanie cukrów pod każdą postacią i słodyczy, które kuszą niejedną osobę.
  • Mniej sólmy. Ograniczajmy jej spożycie.
  • Woda, jest bardzo ważna w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Pijmy jej odpowiednią ilość.
  • Unikajmy alkoholu, który szkodzi naszemu zdrowiu.